![Cumba kültür sanat platformu şiirlerde buluştu](/upload/resimler/haber/C14_cumba-1.jpg)
Cumba kültür sanat platformu şiirlerde buluştu
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
4 Aralık 2016'da Caddebostan Kültür Merkezinde Yazar Hatice Dökmen ve Kaptan Deniz A.Tüzün'ün imza günü ve yılın son Cumba Şiir-Şarkı Şenliği gerçekleşti.
Cumba kültür sanat platformu şiirlerde buluştu
4 Aralık 2016'da Caddebostan Kültür Merkezinde Yazar Hatice Dökmen ve Kaptan Deniz A.Tüzün'ün imza günü ve yılın son Cumba Şiir-Şarkı Şenliği gerçekleşti.
İmza gününde iki isim okuyucuları ile buluştu. İki şairin şiirleri seslendirildi ve şarkılar türküler güne renk kattı. Kaptan deniz Tüzün gazetemize şu açıklamada bulundu “Bu etkinliğin gerçekleşmesi sürecinde haftalarca emek harcayan ve bu işi görev bilinci ile üstlenen değerli üyelerimiz; Nihal Akgül (Moderatör), Semra Baskıcı (Röportaj) Muhterem Alacahanlı, Birgül Soysevinç, Azad Bahcıvanoğlu'na,
Hatice Dökmen ve Deniz A. Tüzün şiirlerini sahnede yorumlamak nezaketini gösteren güzel insanlar; Ramazan Gecenoğlu, Yalçın Soysevinç, Aydıncan Türkmen, Orhan Dökmen, Ayşe Güray Koç, Aysel Karaca, Hatice Baltacı'ya, programımızın açılış şiirinde misafirlerimize "Merhaba" deme desteği ile yanımızda olan Tiyatro Sanatçısı Emine Göz'e, etkinliğimize teşrif ederek bizlere destek veren ve sahnemizde bulunma katkısı ile Tiyatro Sanatçıları, ustalar Haydar Zorlu ve Dinazorus Bülentus'a, yine etkinliğimizin dinleyici konuğu olan Kaçkar Tv Programcısı Güntekin Taşpınar'a, CHP Üsküdar Kadın Kolları Başkanı Nuray Elmas Kılıç ve CHP Üsküdar Gençlik Kolları üyesi gençlere, profesyonel fotoğraf ve video çekimleri için bizlere destek veren Celal bey ile Kerem Alacahanlı'ya, Sesleri ve enstrümanları ile bizlere hoşça vakit geçirten Sanatçı dostlarımız Mustafa Tatlıtürk, Ayten Ayna , Ozan Turhal'a Tanrı ile Kaptan'ın var olması çalışmalarında ki emeğinden dolayı Ümit Tuvan'a , Caddebostan Kültür Merkezi çalışanları ve B Salonu Reji odası yetkilisi Mehmet beye ve elbette aydınlık, barış ve insan yolunda ki bu yürüyüşümüzde de yanımızda olma tercihini kullanan tüm dostlarımıza, yol arkadaşlarımıza Cumba Kültür ve Sanat Platformu olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..