![ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK KLİNİĞİ’Nİ HİZMETE AÇTI](/upload/resimler/haber/C17_hayvan-2.jpg)
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK KLİNİĞİ’Nİ HİZMETE AÇTI
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına özel ücretsiz olarak hizmet vermek amacıyla kurulan “Minik Dostlar Kliniği” açıldı.
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARINA ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK KLİNİĞİ’Nİ HİZMETE AÇTI
Üsküdar Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına özel ücretsiz olarak hizmet vermek amacıyla kurulan “Minik Dostlar Kliniği” açıldı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’in katılımıyla gerçekleştirilen açılışta, Üsküdarlı hayvanseverler tarafından bulunarak kör olmaktan kurtarılan yavru bir kedinin kontrolleri klinik veterinerleri tarafından gerçekleştirildi.
Üsküdar Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına ücretsiz olarak hizmet vermek üzere hayata geçirilen Minik Dostlar Kiniği açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’in ev sahipliğinde 21 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi. Açılış, HayKonfed Üsküdar Sorumlusu Yeşim Özköse Kızıltuğ ve hayvanseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Kliniğin açılışında Üsküdarlı hayvansever vatandaşlar tarafından geçtiğimiz günlerde bulunarak düzenlenen kampanya ile sosyal medyada büyük bir farkındalık yaratan ve Üsküdar Belediyesi tarafından katarakt ameliyatı yaptırılarak kör olmaktan kurtarılan yavru kedinin kontrolleri de gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, “Üsküdar Belediyesi olarak, Üsküdar’da yaşayan her canlı için mutlu bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu hedefle hayata geçirdiğimiz Minik Dostlar Kiniği de belediye olarak büyük önem verdiğimiz girişimlerimizden biri. Anadolu yakasında bir ilk olması yönüyle de ayrıca bir değer atfediyoruz. Minik Dostlar Kliniği’nin diğer belediyelere de bir örnek olmasını diliyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak, her canlının hayatı bizim için önemli. Hakimbaşı’ndaki hayvan barınağında da rehabilitasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu alandaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Günde 12 ameliyat ve ücretsiz ambulans hizmeti
Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi şartlardan tedavi edilmesini sağlamak amacıyla belediye insiyatifi ile kurulan Minik Dostalar Kliniği’nde, 2 ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor. Günde 12 ameliyat gerçekleştirmeye ve aynı anda 30 hayvanın muayene edilmesine elverişli Minik Dostlar Kiniği, sahipsiz hayvanlar için ücretsiz olarak ambulans hizmeti de verecek.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..