![Yadımıza düşenler programında üç sanatçı anıldı](/upload/resimler/haber/692_yadimiza-1.jpg)
Yadımıza düşenler programında üç sanatçı anıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Yadımıza düşenler Kasım ayı etkinliği Altunizade Kültür merkezinde 25.Kasım akşamı kalabalık bir dinleyici kitlesi ile yapıldı.
Yadımıza düşenler programında üç sanatçı anıldı
Yadımıza düşenler Kasım ayı etkinliği Altunizade Kültür merkezinde 25.Kasım akşamı kalabalık bir dinleyici kitlesi ile yapıldı.
İlk şair Atilla İlhan “Bir mahur beste “ ile Sami Hazinses şiirleri ve güfteleri ile Kemal Altınkaya ise Balkan derleme türküleri ile anıldılar.
Ahmet Özdemir in anlatımı ve sunumu ile iki satın nasıl geçtiğini anlamayan izleyiciler kimi zaman duygulu anlar yaşadılar kimi zaman türkülere eşlik ederek keyifli anlar yaşadılar.
Programı düzenleyen araştırmacı Ahmet Özdemir şu açıklamayı yaptı “ Bir “Yâdımıza Düşenler” programını daha tamamlamanın huzuru ve dinginliği içindeyim. Program mozaiğimizin gerek Attila İlhan, gerek Sami Hazinses gerekse Kemal Altınkaya ile ilgili bölümlerde katkı sağlamak için, cuma trafiğine rağmen, örnek bir vefa duygusu ile İstanbul’un uzak köşelerinden gönüllü olarak sanatçı kardeşlerim geldiler. Programıma anlam ve güzellik kattılar. Dinleyenleri mest ettiler. TRT’nin duayen saz sanatçısı Mustafa Hisarlı’ya, TRT’nin değerli THM sanatçısı Rüstem Avcı’ya, Rumeli türküleriyle özdeş olan Arif Şentürk’e, bilim insanı ve sanatçı kardeşim Doç. Dr. Mehtap Demir’e, programın ve kardeşliğimizin demirbaşı Mustafa Tatlıtürk’e, rahatsız olmasına rağmen ağabeyini yalnız bırakmayan Ayten Ayna’ya, hakkını zor ödeyebileceğim ve Bodrum’dan sürpriz yaparak gelen Mualla Tetik’e, ağabeyim, meslek büyüğüm Erol Akdı’ya, Bircan Günel Tansel’e içten teşekkürlerimi sunuyorum. Sesleri ile sazları ile Altunizade ’de serhat rüzgârı estirdiler. Elbette, eşime, manevi kardeşim Gülsün Kaya’ya, komşum kardeşim Ziya Altuntaş ve eşine, fotoğrafları çeken gül kardeşim Gülhan’a, Ümit Tuvan’a, ağabeyim Mustafa Kuşçuoğlu’na, kardeşim Mehmet Çiçek’e, yazlık komşum Oğuz ve Armağan Yazıcı’ya ve adlarını birer birer sayma imkânı bulamadığım onlarca can dostuma gönülden içtenliğimle teşekkür ediyorum.”
Aralık etkinliği yine Altunizade Kültür merkezinde 25.Aralık da Pir Sultan Abdal ve M.Akir Ersoy un besteleri ve şiirleri eşliğinde yapılacak. Kaçırmayın derim.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..