![Muhammet Gürlü'den açıklamalar](/upload/resimler/haber/147_Genel.jpg)
Muhammet Gürlü'den açıklamalar
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı Kasım Ayı Divan Toplantısını Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Programa Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Kurdaş, Ahmet Yüzbaşıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
Muhammet Gürlü'den açıklamalar
Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı Kasım Ayı Divan Toplantısını Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Programa Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri Mustafa Kurdaş, Ahmet Yüzbaşıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
Saadet'te Yeni Dönem
Divan toplantısında bir konuşma yapan Saadet Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Muhammet Gürlü, partisinin 30 Ekimde büyük kongresini gerçekleştirdiğini belirterek, "Bu kongrede Milli Görüş hareketinin değerli büyüklerinden, Bilge Başkan Temel Karamollaoğlu yeni genel başkanımız oldu. Allah bu gelişmeyi partimiz, ülkemiz, İslam Alemi için hayırlara vesile kılsın" şeklinde konuştu.
Kongre ile birlikte yeni bir döneme girdiklerine de değinen Gürlü, "Her ne kadar, 47 yıllık geçmişimizdeki fikirlerimiz ve ilkelerimiz değişmediyse de, yeni genel başkanımızla birlikte yeni bir soluk, yeni bir atılım, yeni bir aksiyon dönemini yaşayacağız. Bu yeni dönemde söylem ve çalışmalarımızda heyecanı, dün olduğundan çok daha fazla kuşanacağız. Faaliyetlerimiz esnasında ya da dost sohbetlerinde hareketimizi anlatırken, doğru bildiklerimizi ifade ederken kızmayacağız, kırmayacağız, kırılmayacağız. Herkesin hataları olabilir. Bizim de olabilir, iktidarın ya da diğer muhalefet partilerinin de olabilir. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi kendimizden nefret ettirmeden, partimizi insanlara naif bir üslupla anlatacağız. Allah'ın izniyle, ümit ediyorum ki bu şekilde Saadet Partimizin oy oranını Üsküdar'da çok daha yukarılara taşıyacağız" diye konuştu.
AB Bakanlığı Kapatılsın!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AB üyelik müzakerelerini referanduma götürmekten söz ettiğini anımsatan Muhammet Gürlü, "Biz Türkiye'nin AB ile bir geleceği olabileceğine hem inanmıyoruz hem de Türkiye'nin AB'ye üye olmaktan vazgeçmesi gerektiğini düşünüyoruz. Söz konusu referandum söylemini de ben şahsen destekliyorum. Aziz Milletimize sorulursa AB üyelik müzakerelerinden ülkemizin kurtulacağını düşünüyorum. Ancak bir Milli Görüşçü olarak, tüm bu gelişmelerden de bağımsız bir şekilde AB'den derhal vazgeçilmesini, AB Bakanlığı'nın hiç vakit kaybedilmeden kapatılmasını ve yönümüzün İslam Birliği temelli politikalara döndürülmesini buradan talep ediyorum" dedi.
Başkanlık Sistemine Prensipte Karşı Değiliz
Gürlü, kamuoyunda tartışılan Başkanlık Sistemine de değinerek, "Öncelik şunu ifade etmek istiyorum ki prensip olarak Başkanlık Sistemine prensipte karşı değiliz. Ancak nasıl bir sistem olacak onu görmek isteriz. Genel Başkanımızın da ifade ettiği gibi güçlü bir Başkanlık Sistemi için güçlü bir meclisin olması gerekir. Başkanlık Sisteminin doğru işlemesi için bağımsız bir yargının olması kaçınılmazdır. Ayrıca şahsa mahsus bir Başkanlık S
istemi oluşturulması ülkemizin geleceğini tehlikeye sokar" şeklinde konuştu.
Başkan Gürlü ayrıca yeni bir anayasa yapılmasını desteklediklerini ve bu anayasanın toplumun her kesiminden vatandaşın onayını alabilecek bir anayasa olması gerektiğini de sözlerine ekledi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..