Çengelköy Musiki Cemiyeti Güz konseri icra edildi
Çengelköy Musiki Cemiyeti Korosu Şef Muaffak Nejat Öztürk yönetiminde 15 Kasım akşamı Altunizade Kültür Merkezinde Güz konseri düzenledi.
Çengelköy Musiki Cemiyeti Güz konseri icra edildi
Çengelköy Musiki Cemiyeti Korosu Şef Muaffak Nejat Öztürk yönetiminde 15 Kasım akşamı Altunizade Kültür Merkezinde Güz konseri düzenledi.
Musiki cemiyetleri hem öğrecileri sanatla buluşturuyor hem de konserleri aracılığı ile sanatsever müzikseverleri sanatla buluşturuyor. Televizyonda radyoda internette müziğe ulaşabiliyor dinleyebiliyoruz ama böyle canlı olarak ve şarkılara katılarak dopdolu bir sahnede müzik ziyafeti çekmenin yerini ne tutabilir ki.
Bu soğuk sonbahar akşamını şarkılarla ısıtanları katılanları Türk sanat müziğinin notaları sesleri tınıları ile buluşturan herkesi yürekten kutluyoruz ve bir sonraki konseri iple çekiyoruz.
Gecenin sunumunu Yeşim Hamşioğlu Kayıran yaptı önce saz heyetini davet etti bunlar ; Klarnet Altan Gözetlik, Ritm Barış Durak, KemanDuygu Turan,Kanun Göksel Koşka, Ud Hakan Aydınlık, Çello Mehmet Dinleyen, Keman Turay Dinleyen den oluşuyordu.
Sonra koro sahnede yerini aldı. Fatma Ferhan Erim,İlknur Yıldırım, Mezbure Keleş, Mükerrem Ata, Neriman Topuz, Nil Alev Öztürk, Nükhet Alışan, Pakize Hamşioğlu, Sabiha Göksu, Semra Güneş Egeli, Şamil Gören, Aydın Alağaş, Erkan Varlı, Gündar Seyfi, Hüseyin A.Tuna, Metin Gürhan, Mustafa İlikçi, Nuri Yüceses, Serhat Oskay, Yasin Çimtay dan sonra Şef Muaffak Nejat Öztürk le beraber izleyicileri selamladılar.
Konser hüzzam peşrevi ile başladı. Pek çok şarkıyla devam etti koronun söylediği şarkıların yanında solistlerde şarkılarını seslendirdi memnun olan seyirci alkışlarla ve şarkılara katılarak konsere katkıda bulundu.
Nejat Öztürk Münir Nurettin Selçuk un “Beni Kör Kuyularda Merdivensiz Bıraktın” şarkısını seslendirdi. Ardından Çengelköy de Bahar şarkısının bestekarı Trt sanatçısı Gazelhan Hüseyin İpek sahne aldı birbirinden güzel şarkıları seslendirdi ayrıca güfte yazarı Hüseyin Tuna şiiri okudu hatırlattı öyküsünü anlattı Hüseyin İpek de seslendirdi.
Muhteşem fasıl 10 yıl boyunca Çengelköy Musiki Cemiyetine emek verenlere plaket verilmesi ile bitti. Tüm katılanlar Türk sanat müziğinin ne kadar güzel icra edildiğine tanık olarak evlerinin yolunu tuttu.
Çengelköy Musiki Cemiyetini tanıyalım.
1945 yılında ilk kez Santuri Dâniş Özden tarafından kurulan Çengelköy Musıkî Cemiyeti, o zamanlar Halk Evi olarak kullanılan Çengelköy sahilindeki Çınaraltında (şimdiki Sütiş'in bulunduğu yalı )Bostancıbaşı yalısının bir odasında, Hanende Sami Özkanlı (Münip Utandı’nın kayınpederi), Kemani Ferruh, Hanende Kafacı Hasan, Hanende Sadun Ersin, Hanende Haldun Ersin (sonradan Tanbur ve Ud), Kemençeci Hasan Fehmi Mutel ve Hanende Adliyeli Hâfız Fahri Bey’lerle çalışılmış birkaç yıllık çalışma sonunda Cemiyet dağılmış
Çengelköy Musiki Cemiyeti 1996 yılından itibaren ustalarının bıraktığı yerden Kanunî Muaffak Nejat Öztürk Başkanlığında, Murat Özdemir, Yüksel Kızıltaş, Türker Kocatürk, Murat Turhan, Mustafa Turhan, ve Behçet Kahramanoğlu ile birlikte 29 Ekim 1997 tarihinden itibaren “Çengelköy Musiki Cemiyeti” adını alarak yasal şahsiyetine kavuşmuş.
Ayrıntılı bilgi için Çengelköy Mahallesi Hamam Arkası Sokak No:13, (Kerime Hatun Camii Meydanı)
0 216 422 29 30 ve 0 533 629 31 91 nolu telefondan bilgi alabilirler
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..