Plan tamam sırada dönüşüm var

Plan tamam sırada dönüşüm var

Tarih 11 Kasım 2016, 11:08 YazdırBu haberi yazdır

İstanbul’un gelişimine katkı sağlayacak olan Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm başlıyor.

Plan tamam sırada dönüşüm var

İstanbul’un gelişimine katkı sağlayacak olan Üsküdar’da Kentsel Dönüşüm başlıyor. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, pazartesi günü Belediye Meclisi’nde yapılan grup toplantısında Kentsel Dönüşüm’e ait önemli bilgiler paylaştı.

Üsküdar’ı büyük ölçüde değiştirecek ve değerine değer katacak olan Kentsel Dönüşüm projesinin ana hatları ortaya çıkmaya başladı. Başkan Hilmi TÜRKMEN, kentsel dönüşüm için plan aşamasının tamamlandığını bundan sonraki aşamanın Üsküdarlılara projeyi detaylı olarak anlatmak olduğunu söyledi.

Kentsel dönüşümün vatandaşın lehine olduğunu vurgulayan Başkan TÜRKMEN, sunulan imar haklarının 5 kat arttırıldığının müjdesini verdi ve arttırılan emsal haklarının İstanbul’da Fikirtepe’de dahil olmak üzere hiçbir bölgede de bu oranlarda olmadığını söyledi.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN SÖZ HALKIMIZDA

 

Kentsel Dönüşüm’ü sekteye uğratan sorunlara değinen Başkan Hilmi TÜRKMEN, Boğaz bölgesinde bulunan hisseli parsellere ve bu bölgelerde hissedarların çokluğuna dikkat çekti. Öte yandan Başkan TÜRKMEN 33 yıldır devam eden kentsel dönüşüm süreci için “Bu işin yüzde yüz çözümü vatandaşlarımızın bu işe ikna olması, bu işi kabullenmesi ve bu işin doğru bir yöntemle çözüleceğine inanmasıyla ancak mümkündür,” dedi.

 

2023 VE 2071 VİZYONUNU DÜŞÜNEREK ÜSKÜDAR’IMIZI DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Grup toplantısında konuşan Başkan TÜRKMEN, Kentsel Dönüşüm’ün sadece imari ve inşai bir hareket olmadığını, aynı zamanda sosyal, psikolojik, ekonomik ve ticari bir boyutu olduğunu, 2023 vizyonunda Üsküdar’ın Kentsel Dönüşüm’le önemli bir yolculuk yapacağını söyledi.

Bu haber 1442 defa okunmuştur.
Facebook  Twitter  FriendFeed  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER