![Üsküdar Muhtarları belediye binasında büro açılışında buluştu](/upload/resimler/haber/572_muhtarlara-calisma-2.jpg)
Üsküdar Muhtarları belediye binasında büro açılışında buluştu
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Üsküdar Belediyesi, Muhtarlar Günü vesilesiyle Üsküdar’da görev yapan muhtarlara görevlerini daha hızlı ve rahat icra edebilmeleri için tahsis ettikleri çalışma ofisinin açılışını gerçekleştirdi.
Üsküdar Muhtarları belediye binasında büro açılışında buluştu
Üsküdar Belediyesi, Muhtarlar Günü vesilesiyle Üsküdar’da görev yapan muhtarlara görevlerini daha hızlı ve rahat icra edebilmeleri için tahsis ettikleri çalışma ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Bu uygulama Türkiye’de kamu kurumlarında muhtarlar için çalışma ofisine yer verilmesi açısından ilk olma özelliği taşıyor.
Üsküdar Belediyesi, Muhtarlar Günü’nde muhtarlara hediyesini verdi. Üsküdar’da görev yapan muhtarlara daha rahat çalışabilecekleri bir ortam için Üsküdar Belediye Binası’nda bir oda tahsis etti. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa muhtarlara belediyede böyle bir yer ayrılırken açılışa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar’da görevli muhtarlar katıldı. Muhtarlar odada nöbetçi sistemi ile görev alırken nöbetçi kalmayan muhtara ise tatlı bir ceza verilecek. Cezaya göre nöbete kalmayan muhtar mangal partisi düzenleyecek.
“Bu uygulama Türkiye’de bir ilk”
Bir kamu kurumunda muhtarlar için ofis açılması uygulamasının Türkiye’de bir ilk olduğunu belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Zannediyorum Muhtarlar Günü olarak ilk defa böyle bir kutlama yapıyoruz. Doğrusu bunu demokrasimiz ve milli iradenin daha anlamlı tecellisi adına önemsiyoruz. 19 Ekim aslında artık sıradan bir gün değil. Mütevazı törenler ve kutlamalar yapılabilir ve önemli bir anlayışın tezahürüdür. 19 Ekimi Muhtarlar Günü yapan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Türkiye’de bir ilk bu uygulama. Ben de duymadım bir belediyede ya da kamu kurumunda muhtarlarla ilgili çalışma ofisi olduğunu. İnşallah bu örnek olur” ifadelerini kullandı.
“Amaç vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek”
15 Temmuz gecesinin kahraman isimlerinden Çengelköy Mahalle Muhtarı Can Cumurcu, “Tabi 2015 senesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak hükümetimiz tarafından bize sağ olsun hediye edildi. Bugün de belediye başkanımız yeni yapılan belediye binasında Üsküdarlı muhtarlara güzel bir ofis hediye etti. Burada amaç Üsküdarlılara daha iyi hizmet edebilmek için yerinde en azından şikayetleri dinleyip bir an önce çözüm üretebilmek. Vatandaşa daha iyi hizmet verebilmek için çok iyi bir icraat oldu diyebilirim” şeklinde konuştu.
Kesilen kurdele ile Türkiye’de ilk defa bir kamu kurumunda muhtarlar için çalışma ofisi açıldı. 15 Temmuz gecesi şehit olan Üsküdarlı muhtar Şehit Mete Sertbaş da unutulmadı ve odaya resmi asıldı. Bununla birlikte nöbet sistemi ile çalışma ofisinde yer alacak muhtarlardan nöbete kalmayana verilecek ceza ise mangal partisi olarak Başkan Hilmi Türkmen tarafından belirlendi. Açılışa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Muhtarlar Derneği Başkanı Kenan Birinci ve çok sayıda muhtar katıldı.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..