![HAYKONFED üyelerinden teşekkür ziyareti](/upload/resimler/haber/BCZ_hayvanlarin-yasam-hakl.jpg)
HAYKONFED üyelerinden teşekkür ziyareti
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED), 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’i makamında ziyaret etti.
HAYKONFED üyelerinden teşekkür ziyareti
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED), 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN’i makamında ziyaret etti. HAYKONFED üyeleri, sokak hayvanlarına yönelik Üsküdar’da yapılan hizmetlerden dolayı Başkan TÜRKMEN’e teşekkür etti.
Kediler için yeni barınma alanları yapıldı
Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalardan bilgi veren Başkan TÜRKMEN, “Üsküdar Belediyesi olarak sokak hayvanlarına yönelik birçok projeye el attık. Hekimbaşı barınağındaki hayvanların daha sağlık bir ortamda yaşabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Soğuktan üşümemeleri için barınağına yeni ısıtma sistemi kuruyoruz. Yine barınağa hayvanların üzerinde yatması için yeni paletler alındı. Mama kapları, su kapları tedarik edildi. Kedilerin tedavi süresince kalacakları yeni barınma alanları yapıldı. Köpekleri için ise sosyal alanları yapılıyor,” dedi.
Başkan TÜRKMEN, sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların bunlardan ibaret olmadığına değinerek, “Özellikle parklarda ve sokak aralarında barınmaları için kedi evleri dağıtıldı, dağıtılmaya da devam ediyor. Parklara sabit su kapları konuldu. Sokak hayvanlarının zarar göremeden yakalanabilmesi için canlı yakalama kapanları alındı,” diye konuştu.
İki ameliyathaneli yeni klinik yakın zamanda hizmete alınacak
Selimiye Ek Binası’nda sokak hayvanlarına yönelik ameliyat ve klinik hizmetlerine devam edildiğine vurgu yapan Başkan TÜRKMEN, “Hekimbaşı hayvan rehabilitasyon merkezinde ameliyat ve tedavi hizmetleri veriyoruz. Barınak içerisinde kanatlı ve kemirgen hayvanlara yönelik barınma alanları oluşturuyoruz. Özellikle ilçe merkezinde yararlanan sokak hayvanlarına daha hızlı müdahale edilebilmesi için belediyemizin hemen yanı başında yeni bir hayvan kliniği açıyoruz. Yeni kliniğimizi iki ameliyathanesi ve bir tedavi ünitesini yakın bir zamanda hizmete alacağız,” sözlerini sarf etti.
Haykonfed sözcüsü Didem Akyüz Saldıran, “Dönüşler gerçekten çok olumluydu. Bunları gerçekten hayata geçeceğine inanıyorum. Her geçen gün daha güzle şeyler ve daha güzel adımlar atacağımızı düşünüyorum. Eylemler çok önemli, sözlerle sözümüzü aldık. Yeni kliniğe çok ihtiyaç vardı zaten. Üsküdar çok büyük bir ilçe ve yeterli imkanlar yoktu. Ama şimdi çok daha güzel şeyler yapılacak. Daha huzurlu, daha güvenli bir ilçe olacağız,” dedi.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..