![İSPARK Akademi’de yeni dönem başladı](/upload/resimler/haber/EB6_isp-3.jpg)
İSPARK Akademi’de yeni dönem başladı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, 2016-2017 yılı eğitim dönemine başladı.
İSPARK Akademi’de yeni dönem başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSPARK, 2016-2017 yılı eğitim dönemine başladı.
Kent genelinde her gün 150 bin kişiye hizmet veren İSPARK, eğitim kalitesini artırmak ve sürdürülebilir hale getirmek amacıyla kurduğu Akademi’de yeni dönem eğitim çalışmalarına start verdi.
2016-2017 İSPARK Akademi eğitim yılının açılışı İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman, İBB Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanı Muhammet Koçoğlu, İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut, birim müdürleri ve personellerin katılımıyla yapıldı.
Eğitim dönemi açılışında konuşan İBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Ferrah Şarman, “İSPARK İstanbul’da kaliteli ve modern bir hizmet veriyor. Akademi’de bu hizmetin ve eğitim kalitesinin devamlılığını sağlayacak önemli bir merkez olacak. Sizler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni temsil ederek binlerce vatandaşımıza hizmet veriyorsunuz. Hep birlikte her alanda bu çalışmalarımızı ve kalitemizi artıracağız” dedi.
İSPARK’ın otoparkçılık alanında birçok başarılı hizmet gerçekleştirdiğini ve kentlere model olduğunu vurgulayan İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut personellere yaptığı konuşmada, “ ‘Güvenle Park Güler Yüzle Hizmet’ anlayışını her anlamda işletme alanlarımızda yansıtacağız. Eğitim kalitemizi artırmaya devam ediyoruz. Kurduğumuz Akademi ile sizlerin mesleki eğitim ve kariyer gelişiminizi destekleyeceğiz ve işletmecilik anlayışımızı yenileyeceğiz. İSPARK Akademi merkezimiz sadece ülkemizde bulunan yerel yönetimlerin otopark çalışanlarına değil, yurtdışından otopark eğitimi almak üzere gelecek yerel yönetim çalışanlarına da hizmet verecek” dedi.
Otoparkçılar Akademi’de yetişecek
2 bin personeli ile her gün yaklaşık 150 bin İstanbulluya hizmet veren İSPARK, işletme alanlarında kaliteyi artırmak ve personellerinin gelişimine destek olmak amacıyla sürdürdüğü eğitim seminerlerine devam ediyor. İSPARK Akademi’de başlayan eğitim döneminde alanında uzman kişiler ve akademisyenler tarafından hazırlanan “Otopark ve Ulaşım Hizmetleri” sertifika programı ile sektörün ihtiyacına cevap verecek otoparkçıların yetiştirilmesi hedefleniyor.
Başta yerel yönetimler olmak üzere farklı sektörlerde de otoparkçıların eğitilmesi ve istihdam oluşmasına katkı sağlanması amacıyla kurulan Akademi’de akademisyen ve uzmanların katılımıyla Otopark ve Park Teknolojileri Kullanımı, Otomasyon ve Park Teknolojileri Kullanımı, Stratejik Yönetim, Sürüş ve Park Teknikleri, Kurum Kültürü, İletişim ve Halkla İlişkiler gibi birçok alanda eğitim veriliyor.
Otoparkçılık artık bir meslek
Hizmet kalitesini düşüren unsurları ortadan kaldırmak, vatandaşlara modern ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla başlatılan eğitim çalışmaları kurulan akademi le sürdürülebilir bir yapıya kavuşturuldu.
Otoparkçılığın bir meslek kolu haline getirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. İSPARK Akademi ile hız kazanan sertifika ve eğitim programlarının ardından Üniversiteler ’de bölüm açılması amacıyla yapılan görüşmelerde sona gelindi. Bazı üniversiteler, bu meslek dalında doktora ve lisans eğitimlerini başlattı. Önümüzdeki dönemlerde ise otoparkçılık ön lisans programları açılarak eğitim vermeye başlayacak.
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..