![Cumba Kültür Sanat 4 eylül de açıldı](/upload/resimler/haber/67B_cumba-4.jpg)
Cumba Kültür Sanat 4 eylül de açıldı
![Tarih](/img/icon/clock.png)
![Yazdır](/img/icon/print.gif)
Cumba Kültür sanat platformu takipçileri ile buluşmak üzere Kuzguncuk buluşmaları düzenliyor. İlki 4 Eylülde yapılan buluşmaya pek çok şiirsever ve sanatsever katıldı.
Cumba Kültür Sanat 4 eylül de açıldı
Cumba Kültür sanat platformu takipçileri ile buluşmak üzere Kuzguncuk buluşmaları düzenliyor. İlki 4 Eylülde yapılan buluşmaya pek çok şiirsever ve sanatsever katıldı.
Cumba sanat kültür merkezinden yapılan açıklama ise şöyle ;
1) Cumba Kültür ve Sanat Platformu'nun merkezinde mini kütüphane, cafe ve atölyeler hizmet verecektir.
2) Cumba K.S.P. nin fiziki alanı 15 m2 kapalı ve 3 m2 açık alandan oluşmaktadır.
3) Cumba K.S.P. nin 2016-2017 sezonunda ki ilk şiir etkinliği Ekim Ay'ında yapılacak olup 4 Eylül'de, gelebilecek ve yerimizi öğrenmek isteyen dostlarımız için bir buluşmamızı yapıyoruz bu benzeri etkinlikleri tekrarlayacacağız.. Burada yine isteyen arkadaşlarımız "sokakta şiir" anlamında şiir okuyabilecektir.
4) Cumba K.S.P. nin bünyesinde okuma grupları, yazarlık atölyesi ve resim atölyesi uygulanacak olup okuma gruplarının rehberliğini; şiir bölümlerindeDeniz A. Tüzün, yazarlık atölyelerinde Hatice Dökmen resim atölyelerinde Ayşe Güray Koç yapacaktır.
5) Cumba K.S.P. herhangi bir kurum ve/veya kuruluşla organik bir bağ içerisinde değildir. Bu gerçekleştiği taktirde buradan takipçilerine ve dostlarına duyurulacaktır.
Üsküdar İcadiye mahallesinde açtığımız Cumba Kültür ve Sanat Platformu merkezi olarak 1 Kasım 2016 tarihi itibari ile; mahallemiz içerisinde eğitim veren okullarda ki öğrencilerimizden; Edebiyat, Türkçe, Dil Bilgisi, Kompozisyon gibi derslerde destek almak isteyenlerin, gönüllü olarak yanında olacağımızı, mahallemiz emekçilerine ve destekçilerine umutla belirtir, bir kez daha çocuklarımıza aydınlık bir gelecek dileriz.
Cumba Kültür ve Sanat Platformu olarak; Tiyatro, Sinema ve Resim sanatlarında da yeni çalışmalar hazırlığına girmiş bulunuyoruz. Tüm gelişmeleri ve detayları facebook sayfalarımızdan paylaşacağız.
"Sanat varsa, Hayat vardır!"
Platform merkezimizin açılış ve kapanış saatleri aşağıda ki gibi olacaktır:
Hafta İçi 07:30 - 22:00
C.tesi 09:30 - 24:00
Pazar 09:30 - 23:00
Cumba Kültür ve Sanat Platformu'nu açılışı dolayısı ile şiirleri ve şarkıları ile 4 Eylül tarihinde Boğaziçi'ne karşı yüreğini açan sevgili dostlarımıza sonsuz teşekkürler.
C.K.S.P. Yönetimi
https://www.facebook.com/cumbasanat
https://www.facebook.com/cumbasanat/?fref=ts
TÜED HAYKIRDI ” ABO DÜZELTİLMELİ İNTİBAK GERÇEKLEŞMELİ”
Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Toplantısı, 17 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da TÜED Genel Merkez Toplantı Salonu’nda yapılmış; ülkenin ve emeklilerin karşılaştığı sorunlar, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.
CHP EĞİTİM SORUNLARINA ÜSKÜDAR’DA DİKKAT ÇEKTİ...
Cumhuriyet Halk Partisi, ülke genelinde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekmek maksadıyla tüm il ve ilçe başkanlıklarında “24 Saat Eğitim Maratonu” başlıklı basın açıklaması gerçekleştirdi.
SP ÜSKÜDAR İLÇE BAŞKANI HAKAN TEVFİK ERDAĞI FİLİSTİN VE BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
16.Temmuz Salı günü İstanbul un 39 ilçesinde olduğu gibi Üsküdar’da Saadet Partisi İlçe Başkanlığı Filistin ve BOP ile ilgili basın açıklaması yaptı. Katılımcıların dikkatle izlediği açıklama şöyle
Çengelköy’ün eski simalarından Erkan GÜRSOY vefat etmiştir
Erkan GÜRSOY uzun süredir devam eden tedavileri sürecinde aramızdan ayrılmıştır.
TÜED “EMEKLİ AYLILARI YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA KALDI ACİL ÖNLEM ALINMALI”
Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) 123 şube başkanı, olağanüstü gündemle Ankara’da bir araya gelerek ek zam çağrısı yapacak.
ÇALIŞTIKÇA DÜŞEN EMEKLİ AYLIKLARIMIZIN ÖYKÜSÜ...
ABO nın değişmesi düşük emekli maaşlarına mahkum etti şimdilerde taban maaş 10.000 mi olacak 12.000 mi olacak diye anlamsız tartışmalara düşürülüyoruz esasen düzelmesi gereken aylık bağlama oranının yükseltilmesidir.
ÇENGELKÖYSPOR YARIM KALAN HİKAYEYİ TAMAMLAYACAK
2024-2025 Futbol sezonu için kolları erken sıvayan Başkan Yavuz Yıldız ve yönetim kurulu arkadaşları önce Teknik direktörlüğe devam etmesi için Aziz Topal ile anlaştı.
ÇEVREYE BAKIM GEREKLİ...
Öncelikle belirtmeliyim ki Çengelköy iskele meydanı ve Kuleli parkları dökülüyor acilen bakıma alınmalı ihale mi yapılır yoksa belediyeler kendi personeli ile mi düzenleme yapar artık kendileri bilir.
DÜNYAYA BORCUMUZ VAR?
Dünyamızı çok hoyrat kullanıyoruz çok tüketiyoruz tüketimimizi azaltmadığımız gibi atıklarımızı da karışık atarak milli ekonomiye kazandırmıyoruz tamamını çöp ediyoruz.
Sağlık nedir ?
Yakın zamanda öğretmenimin bana sorduğu bir soruydu. Kendim için sağlığı nasıl tanımlıyorum ? Uzunca konuştuk bu soru üzerine..