ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU...

ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU...

Tarih 18 Haziran 2020 YazdırBu haberi yazdır

İstanbul, Ankara ve Bursa'da açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi ! Cezası 600 TL

ARTIK MASKE TAKMAK ZORUNLU...


İstanbul, Ankara ve Bursa'da açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildi !

Kurala uymayanlar için adli veya idari işlem uygulanacak...


İstanbul, Ankara ve Bursa'da yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle açık alanlarda maske takma zorunluluğu getirildiği duyuruldu.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Bilim Kurulu toplantısının ardından duyurduğu 3 büyükşehir için maske takma zorunluluğu uygulaması, il umumi hıfzıssıhha kurullarının kararıyla uygulamaya kondu. Kurala uymayanlar için adli veya idari işlem uygulanacağı belirtildi.


İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "Kamu kurumları ve özel sektör iş yerlerinin kapalı alanları ile toplu ulaşım araçlarında maske takılması zorunluluğu kararlarımıza ilaveten, ilimizde sokağa çıkan her vatandaşın açık alanlarda da ağız ve burunu kapatacak şekilde, usulüne uygun maske takmasının zorunlu olması kararı alınmıştır" denildi.Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:


"Kurulumuz kararlarıyla daha önceden kapalı alanlara yönelik getirilen maske takma zorunluluğuna ilave olarak  Bilim Kurulunun tavsiyesi doğrultusunda İlimiz genelinde tüm açık alanlarda 18.06.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tüm vatandaşlarımız için maske kullanımının zorunlu hale getirilmesine ot birliği ile karar verildi."


İLİŞkin haber...evde maske yapmak ..


http://www.cengelkoygazetesi.com/haber/1604-cengelkoy-bez-maske-yapimi-ve-kullanimi-icin-pratik-bilgiler.html

Cezası da belli oldu 600 TL . 

maske takmamanın cezası belli oldu - maske tamama 600 TL  

Bu haber 170 defa okunmuştur.
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
DİĞER HABERLER